Tarptautinio mados žurnalo „L‘Officiel Lithuania“ komanda kartu su vyriausiąja redaktore, stiliste Agne Jagelavičiūte jau antrą kartą vertins „Moterų ralio“ ekipažų stilių. Žurnalo redakcija ralio dalyvėms šiemet parinko ypatingą temą: „Kelionė laiku per Lietuvą“. Anot A. Jagelavičiūtės, tema plati, leidžianti pasireikšti ekipažų fantazijai ir išmonei.

„Moterų ralio“ ekipažai renginio metu keliauja per Lietuvą. Mes siūlome moterims kelionę per Lietuvą laiku. Dalyvėms reiktų pasirinkti tam tikrą epochą, tam tikrą istorinę erdvę, ir įpinti į ją lietuvybę, patriotiškumą, laisvę. Plati tema leidžia drąsiai eksperimentuoti, ieškoti: galima apsirengti pagoniškais drabužiais, tautiniais rūbais, prisiminti kuo gyveno ir rengėsi mūsų mamos, būti futuristine lietuvaite su ateivio kostiumu“, – teigia žinoma stilistė.

A. Jagelavičiūtė prisipažino, kad temą įkvėpė dviejų labai skirtingų renginių sintezė: šiemet švenčiamas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmetis ir garsi Niujorko mados šventė „Met Gala“. Pastarasis renginys – tai dar viena stilistės užuomina, kur merginos galėtų ieškoti įkvėpimo savo idėjoms, mat čia, anot Agnės, būna tikrai „nurautų“ mados idėjų. „Tikimės tokio rališkai lietuviško „Met Gala“ renginio“, – paatviravo ji.

A. Jagelavičiūtė kviečia „Moterų ralio“ dalyves skirti laiko idėjos paieškoms ir nepasiduoti norui tiesiog pasipuošti tautinėmis juostelėmis plaukuose. Nebent jos „pasakotų“ kažkokią istoriją. „Lietuvos istorijoje yra buvę tiek daug visokiausių įvykių, reiškinių.
Prisiminkime žymius žmones, knygų autorius, filmų personažus, serialus, valgius. Pagalvokite, kuo Lietuva garsi pasaulyje, kokių turime simbolių, švenčių. Tiesiog būkite Lietuva. Tikiu, kad gims labai įdomių idėjų, sulauksime netradicinių komandų pavadinimų“, – ragino A. Jagelavičiūtė, atkreipusi dėmesį, kad ekipažai pavadinimus gali keisti iki kol bus sustabdyta registracija į renginį.

„L‘Officiel Lithuania“ redaktorė pabrėžė, kad vertins pačią idėją, net jei atlikimas pasirodys ne itin tobulas. Merginas, kurios jaudinasi dėl finansų, stilistė drąsina paprastu patarimu: gerai idėjai sugalvoti reikia tik skirti laiko.

„Apranga visad prasideda nuo idėjos. Drabužiai yra tai kas mes esame, apie ką norime kalbėti aplinkiniams. Visi žinome tokias subkultūras kaip hipiai, gotai, baikeriai ir kitas, apie save kalbančias per aprangą. Paprasti skudurai gali būti žmogaus pozicija pasaulio atžvilgiu. Kai mes kalbame apie Laisvę – tai taip pat yra pozicija“, – sako Agnė.

Beje, Agnė Jagelavičiūtė pati šiemet važiuos „Moterų ralyje“ ir išbandys save vairuotojos rolėje.

Kalbėdama apie savo komandos aprangą, Agnė užsiminė, kad drabužius siųsis, tačiau pačią idėją dar galvoja.

„Nebijokite fantazuoti, gera mada niekada nebūna patogi. Argi galime pasakyti, kad korsetas patogus, o juk kaip jis gražiai atrodo. Jei prieš kameras būtini aukštakulniai bateliai, vėliau juk galima juos ir nusimesti. Panašiai ir „Moterų ralyje – svarbu prie foto sienelės atrodyti tobulai“, – kalbėjo ji. Agnė pabrėžė, kad „Stilingiausią ekipažą“ rinks iš nuotraukų, gautų specialios foto užduoties, kuri bus „Moterų ralyje“, metu.

„Dažnai manęs klausia, kuo vadovaujuosi vertindama aprangos stilių. Žinote, bet koks vertinimas yra be galo subjektyvus. Kas apsprendžia, kas yra laimėtojas? Tiesą sakant, tai yra dalykų visuma: kaip jūs atitinkate temą, kaip laisvai ir gerai jaučiatės savo kailyje. Jei atrodote gerai, bet veidas išduoda kančią, niekas nenori tos kančios matyti. Tad vertinsiu atitikimą temai, jos išpildymą,  estetiškumą“, – pabrėžė A. Jagelavičiūtė.