Vilniaus Gedimino prospekte šiandien nuo 9 val. ryto vyksta „Moterų ralio“ ekipažų startas. Kas minutę startuoja po ekipažą. Lietuvos „moterų Dakaru“ tituluojamame renginyje šiemet užsiregistravo bemaž 200 ekipažų. Jų startas truks iki vidurdienio.

„Oras džiugina. Moterys puikios nuotaikos, pasipuošusios, nusiteikusios laimėti. Šansų parsivežti namo „Moterų ralio“ taurę tikrai yra, nes šiemet turime net dešimt įskaitų, kiekvienoje jų apdovanojame po tris ekipažus“, – sako viena iš renginio organizatorių Neringa Simson.

Renginys intriguoja išbandymais

Kasmet prie gausaus „Moterų ralio“ klubo prisijungia būrys naujokių. Organizatorės teigimu, renginys – išbandymas dalyvių komandoms. Nors ralyje galima važiuoti ir nepasirengus, vis dėlto, jei dalyvės vienos kitų gerai nepažįsta, nesusipratimų neišvengsi. „Jei dalyvės iki finišo atvažiuoja geros nuotaikos, laikome, kad komandos susiklijavimas įvyko“, – šypsosi Neringa.

Renginio formatas – nėra vienintelis išbandymas. Moterų ir merginų laukia visa diena prie vairo. Per 8 valandas teks įveikti 370 kilometrų kelią, kupiną įvairių nuotaikingų užduočių. Kur keliaus moterų komandos – laikoma paslaptyje ir tai yra kone didžiausia renginio intriga.

„Galiu tik pasakyti, kad Vilniuje startavę ekipažai toliau judės visiškai nauju maršrutu, dalyvės aplankys įvairių gamtos ir kultūros paveldo objektų. Viena iš įdomesnių užduočių – slalomas, kurį įveikti teks vairuojant stilingą miesto visureigį „Renault Austral“, – vardija Neringa.

Naujovė – skaitmeninė kelio knyga

Ji pabrėžė, kad „Moterų ralis“ kasmet vis tvaresnis, dalis dokumentų ir sprendimų keliasi į skaitmeninę erdvę. „Pirmiausia į specialią programėlę perkėlėme užduotis, o dabar jau turime ir skaitmeninę kelio knygą“, – sako N. Simson.

Be to, visi ekipažai važiuoja su specialia GPS įranga, tad „Moterų ralio“ organizatoriai dalyves gali stebėti tiesiogiai varžybų valdymo centre. „Matome ekipažų buvimo vietą, galime sekti jų greitį ir kontroliuoti varžybų eigą ir ritmą“, – pasakoja Neringa. Pasak jos, tai palengvina ir rezultatų skaičiavimą, juos dalyvės gali matyti realiu laiku.

Komandų pavadinimai atspindi renginio nuotaiką

Daugelį metų renginio dalyvių aistras kurstė stilingiausios komandos rinkimai. Šiemet organizatoriai šią užduotį atidavė į jų pačių rankas.

„Moterų ralis“ tuo unikalus, kad jame dera sportas, laisvalaikis, stilius. Iš vienos pusės tai – pakankamai sudėtingos klasikinio automobilių sporto varžybos, iš kitos – nuotaikingas laisvalaikis su draugėmis“, – teigia N. Simson.

Ji pastebėjo, kad šiemet moterys komandas linkę pavadinti įvairiais gamtiniais motyvais. Važiuoja „Voveruškos“, „Uogos“, „Kometos“, „Alpakos“, „Petunijos“, „Kamanės“, „Sėlinančios vapsvos“. Tačiau yra ir tokių, kaip „Pavojus vyrams“, „Ralio solistės“, „Surasim kelią“, „Pačios sau šventė“, „Nepėsčios“, „Normalios“.

Finiše – nuovargis ir spindinčios akys

„Moterų ralio“ finišas taip pat vyks Gedimino prospekte. Pirmųjų ekipažų laukiama atvykstant apie 16.30 val. Paskutinio ekipažo tikimasi sulaukti iki 21 val.

Neringa sako, kad jai labiausiai patinka šis kulminacinis momentas, kai ekipažai kerta finišo liniją. „Moterų veiduose, nors po dienos išbandymų ir matyti nuovargis, tačiau akys švyti. Galima pamatyti visą puokštę pačių įvairiausių emocijų. Galbūt čia ir slypi „Moterų ralio“ žavesys.“

Ralio dalyvės varžysis net dešimtyje įskaitų: bendrojoje, pradedančiojo vairuotojo, pirmą kartą dalyvaujančių renginyje, istorinių automobilių, dviejų narių, daugiau nei dviejų narių, elektromobilių (EV), „Renault“ taurės, svečių ir komandinėje.

Be to, bus išrinkti saugiausias ekipažas, stilingiausia ir azartiškiausia komandos. Saugiausiam ekipažui atiteks Lietuvos policijos įsteigta taurė.

Nugalėtojų apdovanojimai vyks 21 val. naktiniame bare „Bardakas“, Vilniaus g.