Didžiausias Lietuvoje automobilių sporto renginys, skirtas moterims – „Moterų ralis“ – vyks birželio 12 d. Renginyje važiuos 250 ekipažų, dalyvaus per 900 moterų. Trečdalis jų – ralio naujokės. Renginio organizatoriai sako, kad moteriška auditorija yra išsiilgusi pramogų – nesutalpina visų norinčių dalyvauti.

„Dar pavasarį, laukdami žinių apie karantino švelninimus, nusprendėme, kad saugumo sumetimais ribosime dalyvių skaičių. Šiemet ekipažai kaip niekad greit suskubo registruotis. Ir dabar dar turime laukiančiųjų eilę“, – sako „Moterų ralį“ organizuojančios VšĮ „Idėjų grupė“ direktorė Neringa Simson.

Jos teigimu, organizatorių prioritetas – dalyvių saugumas. Tad teko riboti ne tik ekipažų skaičių, bet ir keisti renginio formatą. Šiemet, norint kuo labiau vengti dalyvių fizinio kontakto, visos užduotys bus atliekamos naudojant specialią renginio programėlę. Bus koncentruojamasi į nuotaikingą kelionę po Lietuvą automobiliais.

„Kelio knyga nuves merginas į tikrai įdomias vietas – visuomet stengiamės padovanoti kuo daugiau įspūdžių, parodyti joms tokias Lietuvos vietoves, kurių pačios gal net neaplankytų. Tad staigmenų dalyvėms tikrai bus, o pasikeitęs ralio formatas suteiks daugiau interaktyvumo. Žinoma, dalyvių laukia ir vairavimo rungtys“, – žada N. Simson.

Renginio startas, kaip jau tapo įprasta, bus Vilniuje, šalia prekybos ir pramogų centro „Akropolis“. Čia bus ir pirmasis slalomas. Vėliau ekipažai išvyks iš Vilniaus ir važiuos Rytų Lietuvos vaizdingomis vietomis. Trasoje ekipažai užtruks beveik 9 val., iš viso nukeliaus 350 kilometrų.

Kaip ir kasmet, šiemet bus renkamas stilingiausias ekipažas. Jį rinks žurnalo „L‘Officiel Lietuva“ redakcija. „Moterų ralio“ stiliaus tema – „pure future“. Kaip sako N. Simson, šiame žodyje telpa viskas – šviesus rytojus, optimizmas, nauja pradžia.

„Po karantino visi jaučiame emocinį nuovargį, tad rinkome temą, kuri renginio dalyves įkvėptų kūrybai, saviraiškai, paliktų erdvės interpretacijoms. Mūsų didžiausias noras, kad renginys leistų pailsėti moterims nuo blogų emocijų, suteiktų naujų įspūdžių, pakrautų teigiama energija, kuri lydėtų jas visus metus“, – teigė Neringa Simson.

Ji pabrėžė, kad „Moterų ralis“ vyksta pagal klasikinio ralio taisykles. Visos dalyvės važiuodamos vadovaujasi specialia kelio knyga, kuri iki pat pirmosios starto minutės yra laikoma paslaptyje. Ekipažai nežino nei maršruto, nei kokios bus užduotys.

„Sakyčiau, kelio knyga yra didžiausia renginio intriga. Kasmet mes paruošiame vis naują maršrutą, kad tos dalyvės, kurios važiuoja nuo pat pirmojo ralio, taip pat kaip ir naujokės, nieko nežinotų apie kelyje laukiančius išbandymus“, – pasakoja N. Simson.

„Moterų ralio“ ekipažai varžysis devyniose įskaitose: bendroje, pradedančiojo vairuotojo, pirmą kartą dalyvaujančių, istorinių automobilių, dviejų narių, daugiau nei dviejų narių, „Mazda taurės“, svečių, komandinėje. Be stilingiausio ekipažo dar bus renkamos azartiškiausia ir saugiausia komandos.