Automobilių sporto renginys, skirtas tik dailiosios lyties atstovėms – „Moterų ralis“ stoja į trasą. Šiandien skelbiama registracijos į „Moterų ralį“ pradžia. Organizatoriai dalyvėms ruošia vaizdingą maršrutą, o finišo laukiantiems žiūrovams – šventę Vilniuje. „Moterų ralis“ vyks kitų metų balandžio 25 d., jį organizuoja VšĮ „Idėjų grupė“.

„Jau turime maršrutą. Kasmet jis būna visiškai naujas. Iki pat starto ralio trasa lieka paslaptimi. Galiu tik atskleisti, kad kitąmet moterys ir merginos važiuos Šiaurės Rytų kryptimi. Sudarydami kelio knygą patys važiavome ir ieškojome gražių vaizdų“, – žadėjo organizatorių atstovė Neringa Simson.

Lietuvišku „moterų Dakaru“ vadinamo ralio visos dienos maršruto ilgis paprastai siekia virš 300 km. Be to, moterys važiuodamos taip pat vadovaujasi kelio knyga, tik „Moterų ralio“ maršrutas nėra ekstremalus, moteriškam raliui nebūtina ruoštis iš anksto, galima tiesiog važiuoti su draugėmis ar kolegėmis ir tai bus visai smagus patyrimas.

Anot N. Simson, „Moterų ralis“ ir toliau integruosis į miesto erdves. Bus sudaryta galimybių miestiečiams pažiūrėti slalomo varžybas, greičio rungtis, stebėti finišuojančius ekipažus. Neringos teigimu, pasiteisino praėjusį pavasarį ralio metu Vilniaus centre surengta šventė „Active Fest Vilnius“. Kitąmet ir vėl vyks ši šventė, o Lukiškių aikštė taps renginio centru.

„Kol moterų ekipažai būna išvykę iš miesto, Vilniuje vyksta jų laukimas. Kitąmet, laukiant grįžtančių moterų, aktyvaus laisvalaikio ir sveikos gyvensenos propaguotojams pasiūlysime patiems tapti įvairių sporto veiklų dalyviais“, – sakė Neringa, kol kas neatskleidusi, kokios tai bus veiklos, tačiau pažadėjusi greitu metu suteikti daugiau informacijos.

O kol kas N. Simson kviečia veiklias, azartiškas bei nuotykius mėgstančias moteris rezervuoti paskutinį balandžio savaitgalį ir paskubėti registruotis. „Suskubusios registruotis dalyvės paprastai džiaugiasi daug mažesniu startiniu mokesčiu, kuris arčiau starto dienos kyla. Nebūtina laukti, kol tiksliai žinosite, su kuo ir kokiu automobiliu dalyvausite, visa tai galima bus patikslinti vėliau“, – priminė ji.
Pasak organizatorių atstovės, patyrusios „Moterų ralio“ dalyvės skuba registruotis kuo anksčiau.

Anksčiau užsiregistravus, galima sekti ralio naujienas, dalyvauti praktiniuose mokymuose, specialiuose renginiuose, be to, yra daugiau laiko pasirinkti aprangą, papuošti automobilį. Stilingos ir žaismingos aprangos kodas kaip visuomet – „Moterų ralio“ vizitinė kortelė.

„Moterų ralis“ – pavasarinis nuotykis aktyvioms, savimi pasitikinčioms ir iššūkių nevengiančioms moterims ir merginoms. Dalyvės išbando save, išmoksta komandinio susiklausymo, aplanko nematytus Lietuvos gamtos kampelius ir, žinoma, gauna adrenalino. O pasiekus finišo tiesiąją, euforijos užtenka visiems likusiems metams“, – teigia Neringa Simson.

Su registracijos į „Moterų ralį“ sąlygomis galima susipažinti ralio taisyklėse, skelbiamose renginio interneto svetainėje www.moteruralis.lt. Čia pat yra ir nuoroda į registracijos anketą.

Gruodžio 2 d. prasidėjusi registracija baigsis kitų metų balandžio 17 d. Šeštasis „Moterų ralis“ vyks 2019 m. balandžio mėn. 25 d.

Apie „Moterų ralį“
Nuotaikingas automobilių sporto renginys „Moterų ralis“ Lietuvoje organizuojamas nuo 2015 metų. Tai analogo Lietuvoje neturintis masiškiausias renginys „ant ratų“, skirtas tik moterims. Vos gimęs „Moterų ralis“ sulaukė gausaus dalyvių skaičiaus ir tapo vienu laukiamiausių aktyvių moterų laisvalaikio renginiu.
„Moterų ralio“ vienas tikslų – vairavimo kultūros ir saugumo kelyje didinimas. Ralio varžybos vyksta pagal Kelių eismo taisykles, čia svarbiausia skubėti lėtai. Kelių šimtų kilometrų trasoje ralio dalyvių laukia lankytini objektai, nuotaikingos užduotys bei specialios vairavimo rungtys. Dalyvaudamos varžybose moterys įgauna daugiau vairavimo, orientavimosi kelyje patirties.
2018 metais užfiksuotas Lietuvos rekordas – „Masiškiausias moterų automobilių sporto renginys“ (320 ekipažų, kuriuos sudarė 1 250 moterų). „Moterų ralyje“ 2019 m. važiavo 1444 moterys, 376 ekipažai.