Šį šeštadienį, gegužės 28 d., startuoja didžiausias Lietuvoje automobilių sporto renginys, skirtas moterims – „Moterų ralis“. Į renginį užsiregistravo 270 ekipažų, dalyvaus daugiau kaip 1000 moterų ir merginų iš visos Lietuvos.

„Daugiau kaip tūkstantis moterų vienoje vietoje – didelė jėga, stiprus balsas. Todėl, norėdami atkreipti visuomenės dėmesį į nelaimingus atsitikimus keliuose, kasmet skelbiame saugaus vairavimo akciją ir kviečiame vairuoti etiškai, laikytis Kelių eismo taisyklių. Tačiau šiemet – neeiliniai metai, todėl moterų kvietimas yra ypatingas – kviečiame įsivaizduoti taiką“, – sako „Moterų ralį“ organizuojančios VšĮ „Idėjų grupė“ direktorė Neringa Simson.

Jos teigimu, daugiausia dalyvių aistrų susilaukia kasmet renkamas „Moterų ralio“ stilingiausias ekipažas. Jį šiemet rinks tarptautinio mados žurnalo „L‘Officiel Lietuva“ redakcijos komanda, pasiūliusi ir renginio temą „Įsivaizduok taiką“. Šią idėją įkvėpė garsios menininkės Yoko Ono darbai.

„Galima sakyti, kad ir pačios dalyvės padiktavo stiliaus temą. Ėmė registruotis ekipažai tokiais pavadinimais, kaip „Gyvačių sala“, „Peace, Love & Icecream“ „Peace Flowers“, „Vilties yra“, „Nesunaikinamos“, „Štabas“, – teigė Neringa Simson.

Organizatoriai žada, kad be stiliaus rinkimų bus ir kitų iššūkių – netrūks nuotaikingų užduočių, greičio rungčių.

„Šių metų „Moterų ralio“ kelio knygos kryptis – Pietų Lietuva. Čia daugybė vaizdingų vietų, gamtos paveldo, kultūros objektų. Įdomu tai, kad šiemet merginoms neteks „ragauti“ žvyro – visa trasa yra tik asfalto danga“, – sako N. Simson ir priduria, kad kelio knygoje sužymėto kelio ilgis apie 300 kilometrų, trukmė – apie 8 valandos.

Ralio startas vyks Vilniuje, šalia prekybos ir pramogų centro „Akropolis“. Pradžia 8 val. Startą paskelbs ir pirmąją greičio užduotį išbandys šių metų „Moterų ralio“ automobilis „Mazda CX-5“. Toliau moterys išvyks iš Vilniaus ir keliaus po Lietuvą. Pirmieji ekipažai pradės finišuoti po 16 val.

Moterų ekipažai varžysis dešimtyje įskaitų: bendroje, pradedančiojo vairuotojo, pirmą kartą dalyvaujančių, istorinių automobilių, dviejų narių, daugiau nei dviejų narių, „Mazda taurės“, svečių, komandinėje, elektromobilių. Pastaroji įskaita – šiemet nauja. Bus renkamos stilingiausia, azartiškiausia ir saugiausia komandos.

„Moterų ralis“ vyksta pagal klasikinio ralio taisykles. Visos dalyvės važiuodamos vadovaujasi specialia kelio knyga.