Praėjusį savaitgalį Vilniuje praūžė devintasis „Moterų ralis“. Ralį laimėjo trijų moterų ekipažas „FireFox“. Justina Nekiūnaitė, Julija Skudutė ir Aneta Tankovič, važiavusios dvidešimt penktu numeriu pažymėtu automobiliu „Subaru XV“, „Moterų ralį“ laimėjo jau antrą kartą.

„Šįryt atsikėlusi pasitikrinau rezultatus, ar kartais nesapnavau, dar sunku patikėti, kad mes tai padarėme antrą kartą! Laimėti pirmą kartą yra viena, bet laimėti antrą kartą ir išlaikyti tą titulą, kai tiek pačios iš savęs, tiek aplinkiniai to tikisi, yra žymiai sunkiau. Jausmas sunkiai žodžiais nusakomos“, – pasakoja ekipažo vairuotoja Justina Nekiūnaitė. Pasak Justinos, ji pati „Moterų ralyje“ dalyvauja jau aštuntą kartą, nuo 2016 metų. Komandos sudėtis tuomet buvo kitokia – kasmet ji keitėsi dėl įvairių priežasčių, norėjosi komandoje žmonių, kurių požiūris ir tikslai tokiose varžybose sutaptų. „Dabar galiu drąsiai pasakyti, kad pastaruosius penkerius metus varžybose dalyvauju su savo svajonių komanda“, – teigia „FireFox“ lyderė.

Sėkmės garantas – komandos susiklausymas

Paklausta, kokia laimėjusios komandos sėkmės paslaptis, Justina Nekiūnaitė nedvejojusi sako, kad tai – komandiškumas, balansas bei bendra „beprotiška aistra“ nugalėti. Pergalės komandą „veža“, o patikėti pergale padeda ir kelyje sutikti sėkmę pranašaujantys ženklai.

„Mes puikiai jaučiame viena kitą, žinome, kada yra momentai, kai reikia tiesiog patylėti, pavyzdžiui, kai aš ruošiuosi slalomo rungčiai ir man svarbu susikaupti bei trasą mintyse pasikartoti. Žinome, kada laikas juokams, nes reikia „nuleisti garą“ ir atsipalaiduoti. Kaip ir gyvenime, taip ir komandoje – svarbu balansas“, – įsitikinusi J. Nekiūnaitė. Pasak Justinos, rezultatui pasiekti svarbūs yra ir komandos narių gebėjimai. „Moterų ralyje“ jos komanda važiuoja pasiskirsčiusios vaidmenimis: ištvermingiausios ir taikliausios atlieka sportines rungtis, literatūrinių gebėjimų turinčios kuria eilėraščius, matematikės – skaičiuoja.

Justina teigia, kad nors ralio trasa sukosi aplink Vilnių, moterys rado dar neaplankytų, labai gražių vietų, kurios maloniai nustebino – norėsis ten sugrįžti bei artimiesiems parodyti.
Paklausta, ar dar dalyvaus ralyje, Justina nedvejoja: „Jūs tikrai mus pamatysite startuojant ir kitais metais“.

Stilingiausia komanda – „Magiškas VasaRojus“

Daugiausiai dalyvių aistrų kasmet sulaukia „Stilingiausios komandos“ nominacija. Jau kelis metus iš eilės stilingiausią „Moterų ralio“ komandą renka tarptautinio stiliaus ir mados žurnalo
„L‘Officiel Lithuania“ redakcija.

„Moterų ralio“ dalyves kvietėme pačioms susikurti šventę – jaunatviško Vilniaus, šiemet mininčio 700 metų sukaktį, gimtadienį. Kvietėme moteris pasipuošti taip, lyg eitų į nuotykių, grožio, stiliaus, iššūkių fiestą – „L‘Oficialų gimtadienį“. Bet kokia šventė tampa ypatinga, jei mes būtent tokią ją ir susikuriame. Tad Vilniaus gimtadienį kvietėme kurti atsakingai, ir… stilingai!“, – sako „L‘Officiel Lithuania“ žurnalo prodiuserė  Elena Puidokaitė.

Stilingiausiojo nominaciją laimėjo „Istorinių automobilių“ įskaitoje „moskvičiumi“ važiavusi komanda, pavadinimu „Magiškas VasaRojus“. Kristina Vasiliauskaitė, Ineta Kudirkaitė, Rasa Tomar ir Neringa Balčiūnienė pasirinko jų pačių gyvenimo būdą atspindinčią aprangą, orientuotą į gamtą, natūralumą – vilkėjo lininėmis žaliomis suknelėmis, o ant galvų užsidėjo efektingus pievų gėlių ir smilgų vainikus.

„Labai džiaugiamės laimėję. Nesitikėjome atkreipti dėmesį. Dalyvaujame „Moterų ralyje“ pirmą kartą, mums tai buvo iššūkis, viskas buvo nauja, net nežinojome, kas yra kelio knyga“, – sako Kristina Vasiliauskaitė, prisipažinusi, kad ralyje jau seniai svajojo sudalyvauti ir pagaliau tam ryžosi. Pasak jos, aprangą moterys pasirinko pagal tai, ką jos mėgsta, o mėgsta būti gamtoje.

Pasirinktu įvaizdžiu – žalia spalva, žolių vainikais – siekta paprastumo, natūralumo. Rinkdama stilingiausią ekipažą „L‘Officiel Lithuania“ komanda taip pat važiavo „Moterų ralyje“, „Svečių“ įskaitoje. „Norėjome moteris matyti ne nuotraukose, o gyvai, pabendrauti. Mums buvo svarbu dalyvių nuotaika, emocijos. Būtent tokia ir buvo užduotis – kurti gimtadienio nuotaiką. Prisipažinsiu, nelengva buvo rinkti tą vienintelį. Tačiau, žaliomis suknelėmis ir vainikais pasidabinusios merginos išsiskyrė natūralumu ir iš karto krito mums į širdis“, – prisipažįsta Elena Puidokaitė.

Antrą geriausią rezultatą „Moterų ralyje“ parodė komanda „Moterų garažas“ (Nr. 144). Trečios – „Me & Mini Me“ (Nr. 74).
„Azartiškiausia komanda“ išrinktas ekipažas Nr. 44 – „Sėlinančios vapsvos“, saugiausias – ekipažas Nr. 118 „4MOMS“.

„Moterų ralis“ vyksta pagal klasikinio ralio taisykles. Visos dalyvės važiuodamos vadovaujasi specialia kelio knyga. Šių metų „Moterų ralio“ trasos ilgis – 230 kilometrų, trukmė – 9 valandos.

Ralio startas vyko Vilniuje, šalia prekybos ir pramogų centro „Akropolis“, iškilmingas finišas – Gedimino prospekte.

„Moterų ralio“ rezultatus galima pamatyti interneto svetainėje, adresu www.moteruralis.lt .