Rugpjūčio 8 d. vyks jau šeštasis „Moterų ralis“. Organizatorių teigimu, dėl karantino šis ralis ypatingas: teko keisti renginio datą, pirmą kartą riboti dalyvių skaičių. Laikantis Vyriausybės nustatyto atvirose erdvėse vykstančių renginių dalyvių skaičiaus apribojimo, „Moterų ralyje“ važiuos apie 1000 moterų ir merginų, 268 ekipažai.

„Iki Lietuvoje paskelbiant karantiną, jau turėjome 300 užsiregistravusių ekipažų. Suprantama, dalyvių „nubyrėjo“, tačiau didžiausias iššūkis buvo suvaldyti po karantino į ralį besiregistruojančių moterų srautą. Deja, šiemet vietų yra tik tiek, kiek galima, tad kai kurioms norinčioms registruotis teko atsakyti“, – teigia „Moterų ralį“ organizuojančios VšĮ „Idėjų grupė“ direktorė Neringa Simson.

Anot organizatorių atstovės, iššūkiai, kaip valdyti renginio dalyvių srautus, paskatino šiemet į renginį integruoti daugiau naujovių – užduotims atlikti ir rezultatams skaičiuoti pasitelktos išmaniosios technologijos.

„Jau pernai ralio dalyvės galėjo iš karto, dar bevažiuodamos trasoje, matyti savo ekipažo vietą bendroje įskaitoje. Šiemet ši pasiteisinusi technologija ir toliau bus naudojama. Kad kuo mažiau ralio dalyvių ekipažai kontaktuotų vieni su kitais, užduotis atlikti moterys galės naudojantis mobiliąja programėle“, – sako N. Simson.

„Moterų ralyje“ dalyvių lauks nuotaikingos užduotys, kurios komandas privers pabėgioti, „pasukti galvą“, kažko išmokti. Slalomus mėgstančios vairuotojos taip pat nenuobodžiaus, jų lauks 4 slalomai ir vidutinio greičio rungtis. Pirmasis slalomas – Vilniuje, netoli Seimo.

Šių metų „Moterų ralio“ maršrutas driekiasi vaizdingomis Aukštaitijos apylinkėmis. Jo ilgis, kaip įprasta – apie 350 km, važiavimo trukmė – 8 valandos. Kryptis – Vilnius-Širvintos-Ukmergė-Vilnius. Poilsio miestu pasirinkta Ukmergė, čia ekipažai stabtels, atliks keletą užduočių, pailsės.

„Pernai valdydami srautus įvedėme dvi kryptis, kuriomis važiuoja ekipažai. Ta proga buvo sukurtos ir dvi „Moterų ralio“ kelio knygos. Nors ir mažiau dalyvių, šiemet dviejų krypčių neatsisakėme, nes tai dar vienas būdas kuo mažiau ekipažams susitikti trasoje“, – sako N. Simson.

Ralio dalyvės varžysis devyniose įskaitose: bendroje, pradedančio vairuotojo, pirmą kartą dalyvaujančių „Moterų ralyje“, istorinių automobilių, dviejų narių, daugiau negu dviejų narių, svečių, „Mazda taurės“ ir komandinėje.

„Šiemet ralyje pirmą kartą važiuos elektromobilių. Drąsioms komandoms bus iššūkis įveikti maršrutą. Tikrai bus įdomu, kaip seksis ekipažams. Manau, kad kitąmet mes galėsime ralį papildyti dar viena papildoma įskaita, skirta specialiai elektromobiliams“, – žada organizatorių atstovė.

Ralyje apie trečdalį dalyvių kasmet būna naujokės. Ne išimtis ir šiemet – naujokių įskaitoje važiuoja 97 ekipažai. Renginio metu bus renkamas „Moterų ralio“ saugiausias ekipažas, stilingiausia ir azartiškiausia komandos. „Stilingiausią „Moterų ralio“ ekipažą ir šiemet rinks stilistė Agnė Jagelavičiūtė. Ši nominacija dalyvių tarpe kelia ne mažiau azarto, negu noras laimėti ralį. Šiemet merginoms duota aprangos tema „Kelionė laiku per Lietuvą“, – teigia N. Simson.

„Moterų ralio“ komandos varžybas pradės šeštadienį, nuo 8.30 val., Vilniaus prekybos ir pramogų centre „Akropolis“. Čia tradiciškai vyks pirmosios ralio užduotys. Automobilių iškilmingas startas vyks Gedimino prospekte, šalia Lukiškių aikštės, nuo 9 val.  Pirmieji „Moterų ralio“ ekipažai finišuos starto vietoje nuo 17 valandos. Žiūrovai kviečiami dalyves išlydėti, o vakare ir sutikti.

Šių metų „Moterų ralis“ yra didesnės laisvalaikio ir sporto šventės „Active Fest Vilnius“ dalis. Kol moterys keliaus po Lietuvą, Lukiškių aikštėje susirinkusiems žiūrovams bus siūloma išbandyti įvairių nemokamų sportinių pramogų, stebėti motoakrobato Aro Gibiežos šou, triatlono varžybas ir baidarių plaukimą Nerimi. Be to, bus galima pasimankštinti, patiems sudalyvauti slalomo varžybose arba orientaciniame lobių žemėlapio iššūkyje „Kelionė laiku per Vilnių“.